Dopracowanie prawa o przetargach

Obecnie wciąż planuje się dopracowanie najróżniejszych aspektów prawa handlowego (w temacie, którego więcej pod linkiem) , zwłaszcza z naciskiem na regulacje dotyczące rynku zamówień publicznych. W ostatnim czasie przyznane dotacje sięgające miliardów euro na najróżniejsze inwestycje, przyczyniły się do ogromnego dofinansowania przeróżnych projektów. Samorządy mogły, więc masowo realizować projekty, do których wykonania w kolejce ustawiać zaczęły się przedsiębiorstwa o bardzo różnej specyfice.

9555683012_91f4dfe55f_cZ tego też względu pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na rzetelnie zaplanowany monitoring przetargów, który skutecznie nie tylko karałby już po fakcie urzędników i przedsiębiorców odpowiedzialnych za manipulowanie przy przetargu.

Wnikliwa analiza rynku zamówień publicznych powinna jasno wykazać, w jakich sytuacjach i okolicznościach, na których rynkach, ryzyko manipulowania jest największe. Zrozumienie przyczyn i konsekwencji takiego działania może pomóc stworzyć nowoczesny system zapobiegania nadużyciom z udziałem pieniędzy skarbu państwa. Trudno wyobrazić sobie, bowiem proceder bardziej szkodliwy dla państwa, niż rozkradnie jego pieniędzy na inwestycje.